BLOG


Cílem není mít více možností. 
To jen způsobí, že se nemůžeme rozhodnout. 
Důležité je, jich umět využít.

Úspěch znamená správná motivace

02. 03. 2017
Znám hodně lidí, kteří lítají od čerta k ďáblu, pracují od nevidím do nevidím a výsledek žádný nebo stále neuspokojivý. Pokud chcete být úspěšní v tom, co děláte, musíte být jednak nastaveni na úspěch na to, co chcete, ale také musíte nalézt tu správnou motivaci. Není totiž motivace jako motivace. V zásadě se dnes rozlišují 3 druhy motivace: vnější, vnitřní a motivace cestou.
Číst více

5 kroků k větší spokojenosti

13. 01. 2016 3 minuty čtení
V dnešní době neustále hledáme nějaké nástroje, jak zařídit, abychom měli více času, nebo jsme toho mohli alespoň více stihnout. Přinášíme 5 jednoduchých tipů, které pro Vás mohou být účinnými pomocníky.
Číst více

Domněnky vládnou světem

20. 11. 2015 3 minuty čtení
Čeho si v poslední době opravdu nadměrně všímám, je jak si lidé libují v domněnkách. Což je jev celkem běžný a málokdo nad ním přemýšlí. Ale když se nad tím opravdu zamyslíte a začnete vnímat své okolí, ono zjištění vás pravděpodobně vyděsí. Přesně v tomhle momentě mi došlo, jak si sami zbytečně ztěžujeme životy.
Číst více

Jak je to s tou zadlužeností doopravdy?

11. 11. 2015 6 minut čtení
Ať se bavím s kýmkoliv, stále okolo sebe slýchám řeči o tom, že se máme v podstatě více než mizerně. Já se s tím názorem ale ztotožnit nemůžu, tak jak je to doopravdy? Nevytvořili jsme si tenhle negativní pohled na svět sami? Pojďme se podívat na to, proč se nám naše situace může zdát horší, než jaká ve skutečnosti je.
Číst více

Peníze jsou čas! Nebo ne?

05. 11. 2015 4 minuty čtení
Říká se, že čas jsou peníze. Na tom něco bude. Asi bychom se jinak tolik nevěnovali vlastní efektivitě. Neustále mám ale pocit, že obráceně to příliš nefunguje. Že by tedy peníze nebyly čas? Myslím, že jsou, pouze tomu nevěnujeme takovou pozornost. Zaměřit se na časovou efektivitu, než na tu finanční, je totiž méně bolestivé.
Číst více